Ефект компенсації

Кожна людина – це надзвичайно складний біологічний механізм. Це відомо всім освіченим людям. Але окрім біологічних моментів, людина має ще і психологічні, душевні, розумові здібності і таланти, якщо можна так сказати.

Як відомо, ідеальних людей нема. Всі ми маємо свої плюси і мінуси і цим забезпечуємо свого роду баланс. Цей баланс  – це те, що притягує чи відштовхує від нас інших людей. Це такий собі ефект компенсації, де будь-що добре, завжди компенсується поганим і відповідно погане компенсується добрим. Навіть в дуже поганих, згідно всіх стереотипів, формальностей, правил, людей, завжди можна знайти щось добре, наприклад, злодій, може бути добрим батьком. Але і ангелів в людській плоті можна знайти і ложки дьогтю, наприклад, людина, котра всім подобається, може не вміти нічого робити вдома, чи бути деспотом для своїх рідних тощо.

Уявимо, що існують у світі виключно позитивні чи 100%  негативні люди. І що з цього вийде? Суцільна війна чи деспотія. Але зникнуть душевні протистояння. Буде світ ангелів і демонів. Думаєте про це, коли створювалось людство ніхто не думав? Гарантую, що були спочатку такі ідеї, котрі потім дійшли до того, щоб створити плюси і мінуси в одній особі, що дало гарний баланс і стимул для росту та розвитку. У будь-яких процесах завжди потрібні позитивні і негативні елементи. А елементи однієї полярності лише відштовхуються і не можуть давати потомство.

А тепер погляньте на оточуючих Вас людей, хіба нема в них цього ефекту компенсації? А навіть більше, зізнайтесь самі собі відверто, що і Ви не ідеальні, що і у Вас є недоліки, а отже маєте свої плюси і мінуси. Пригадайте різні моменти свого життя, в них жеж гарантовано було, що ніби все ідеально але в один момент все руйнувалося, Ви потрапляли в чорну полосу, а далі знову ставалися підйоми і досягнення. Згадайте як часто боролися з сумнівами, як робили помилки, як вчились на помилках і досягали більшого.