Інтелект

Завдяки інтелекту Ми створили цивілізацію. І продовжуємо розвиватися. Але як Ми досягнули такого інтелектуального розвитку? Теорія Дарвіна каже, що Ми пішли від приматів – мавп. Але при тому Ми стали розумними. Отак просто еволюціонували?  Щось особисто не дуже вірю в це. Припускаю, що Ми таки могли піти від тварин але розум нам дала вища сила. Досконаліша і розумніша. Свого роду Ми іграшки, котрі, можливо, вийшли з-під контролю, а може і далі Ми керовані зверху. Це не відомо.

З часом наш розвиток прогресував і міцнішав. Тепер Ми навчились, хоча ні, ми ще вчимось, також створювати щось нове і розумне, котре отримало назву – Штучний Інтелект.  Знову звертаюсь до Вікіпедії:

«Шту́чний інтеле́кт» (англ. Artificial intelligence, AI) — розділ інформатики, що займається формалізацією задач, які нагадують задачі, виконувані людиною. При цьому в більшості випадків наперед невідомий алгоритм розв’язання задачі. Точного визначення цієї науки не існує, так як в філософії не розв’язане питання про природу і статус людського інтелекту. Немає і точного критерію досягнення комп’ютером «розумності», хоча перед штучним інтелектом було запропоновано ряд гіпотез, наприклад, Тест Тюринга або гіпотеза Ньюела-Саймона. На цей час є багато підходів як до розуміння задач ШІ, так і до створення інтелектуальних систем.

Як бачимо, Ми підходимо з філософією до всього, навіть в технічну сторону існування. Чому Ми пішли на створення інтелекту? Керуючись власним інтелектом і бажанням наблизитись до вищого сенсу існування? Напевно Ми просто хочемо, як то кажуть, “злапати Бога за бороду”. Але ж не забуваємо, Ми є також чийсь продукт праці. Хоч і, можливо, вийшли з під контролю але керування нами таки можливе. Ми сподіваємось, що зможемо опанувати також подібною силою, котру штучно вирощуємо. Проте з часом ця сила – штучний інтелект – буде здатна перевершити нас і…

… І нашому існуванню, цінностям, теоріям прийде кінець. Чи знайдемо сили повернути все до початку? Ні. Не тому, що слабі, а тому, що втрачаємо власне духовне, моральне, житейське, летимо за маревом. Вартує трошки перебудувати систему цінностей і інтелектуального збагачення. Спрямувати потік знань на власний розвиток, а не на розвиток того, що може погубити нашу цивілізацію. Хоча за старим завжди йде нове, можливе воно стане найдосконалішим…